×
Wyszukaj w serwisie

Eko-majówka 2016

Tegoroczna EKO-MAJÓWKA upłynęła w bardzo słonecznej atmosferze. Dopisała nie tylko pogoda, ale również frekwencja i humory uczestników imprezy. Bardzo nas cieszy liczny udział i fakt, że oprócz działań mających na celu promocję ekologicznych zachowań możemy również zadbać o zdrowie, dzięki aktywności fizycznej i spędzaniu czasu na świeżym powietrzu.

Na uczestników imprezy czekało bardzo wiele atrakcji. Najmłodszych gości zapraszały do wspólnej zabawy animatorki w strojach pirackich, które  przeprowadzały konkursy z nagrodami, a także przepięknie malowały dziecięce buzie. Już po chwili zrobiło się niezwykle kolorowo i wesoło. Dla dzieci przeznaczona także fantastyczna dmuchana zjeżdżalnia, która cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem.

Bardzo wiele emocji budził Truniej Mega-piłkarzyków o Puchar Prezesa. W szranki stanęły drużyny Panów, ale na boisku dzielnie walczyły również Panie. Śmiało można stwierdzić, że walka była tak zacięta, że do ostatnich chwil kibice nie byli pewni wyniku. Wszyscy gracze zostali wynagrodzeni za swój trud upominkami, a drużynom zwycięskim wręczono puchary.

Przez cały czas trwania imprezy można było wziąć udział w konkursie na największą wagę przekazanych elektro-śmieci. Zasady były proste. Każda osoba, która przyniosła elektro-śmieci, dostawała w zamian krzew różanecznika. Zwycięzca konkursu przekazał nam aż 103 kg elektro-śmieci! Ponadto dbając o ciągłe zwiększanie naszej świadomości ekologicznej przeprowadzono konkurs wiedzy o ekologii. Z satysfakcją stwierdzamy, że nasz wiedza jest na coraz wyższym poziomie. Wszystkim którym udało się zdobyć upominek serdecznie gratulujemy i zapraszamy do zgłębiania i szerzenia zachowań proekologicznych. Wielkim zainteresowaniem cieszyła się również loteria fantowa, gdzie każdy mógł liczyć na nagrodę, a wśród nich oczywiście przepiękne krzewy i kwiaty.

Podczas imprezy można było również zobaczyć instalację zbudowaną z 666 szt. 1,5l butelek PET, która przedstawiała 1m3 wody. Dzięki temu wszyscy mogli się przekonać i uzmysłowić sobie, co to jest właściwie „kubik” wody. Koszt  zakupu tej ilości wody w butelkach to prawie 1.000 zł, natomiast koszt 1m3 wody z kranu to niewiele ponad 3 zł. Dodatkowo zwrócono uwagę, na problem odpadów i czas rozkładu plastikowych butelek, który wynosi nawet 500 lat. Butelki zostały zebrane przez dzieci i młodzież Zespołu Szkół w Kup, podczas zorganizowanego przez naszą firmę konkursu. Wygrana klasa uzyskała wynik 121 butelek/osobę. Łącznie zebrano 5179 butelek.

Na scenie gościliśmy również utalentowane zespoły, którym dziękujemy za wspaniałe występy. Tańczyły i śpiewały dla nas dzieci z zespołu „Góraliczki” i „Dąbrowiaczki”, a także Panie z zespołu „Kupskie echo”. Na wszystkich entuzjastów muzyki i dobrej zabawy czekała wieczorna zabawa taneczna z zespołem muzycznym „Arkadia”.

Cała impreza nie mogłaby się odbyć bez naszych głównych organizatorów i sponsorów nagród. Jako pracownicy serdecznie dziękujemy Zarządowi naszej firmy oraz Zarządowi OSP w Kup, którego reprezentantem był Pan Jerzy Bednarz. Podziękowania należą się również wszystkim osobom zaangażowanym w organizację i obsługę festynu.