×
Wyszukaj w serwisie

Cykl artykułów o ściekach w serwisie opowiecie.info

Po serii artykułów dotyczących wody, a także gospodarki odpadami przyszedł czas, by poruszyć bardzo istotną tematykę dotyczącą ścieków.

W najbliższym czasie pojawiać się będą artykuły, dzięki którym można będzie dowiedzieć się więcej na temat ścieków, sposobów ich oczyszczania, wykorzystywania, a także zagospodarowywania osadów ściekowych. Napiszemy o  procedurze podłączenia się do sieci wodno-kanalizacyjnej w naszej Spółce, przybliżymy temat przydomowych oczyszczalni ścieków, a także poruszymy kwestię nielegalnego zrzutu ścieków komunalnych.

Ponadto szeroko zajmiemy się tematem oczyszczania ścieków, co nieodłącznie wiąże się z realizowaną przez Prowod sp. z o.o. inwestycją – „Rozbudową i przebudową oczyszczalni ścieków w Dobrzeniu Wielkim”, o której też przeczytają Państwo w naszym cyklu. Projekt realizowany jest w ramach przedsięwzięć inwestycyjnych w sektorze wodno-ściekowym z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 - 2020, oś priorytetowa II „Ochrona środowiska, w tym adaptacja do zmian klimatu” – Działanie 2.3 „Gospodarka wodno- ściekowa w aglomeracjach”. Więcej o projekcie można dowiedzieć się na naszej stronie http://prowod.pl/231/projekty-unijne.html

projekty_unijne_4_600.jpeg

Powyższe tematy oraz wiele innych już w najbliższym czasie będą ukazywały się na stronie internetowej http://opowiecie.info (nowa odsłona serwisu internetowego  Grupy Lokalnej Balaton)

Zapraszamy do dołączenia do nas na Facebook’u, gdzie również będziemy zamieszczać bezpośrednie linki do naszych artykułów.

 

Życzymy przyjemnej lektury.