- O firmie
- >
- Promocja i edukacja
- >
- EDUKACJA EKOLOGICZNA W GMINIE DOBRZEŃ WIELKI
Edukacja ekologiczna w Gminie Dobrzeń Wielki
Pracownicy Prowod Sp. z o.o. przeprowadzili dla uczniów klas 7 i 8 PSP oraz 3 klasy gimnazjum Zespołu Szkół w Chróścicach zajęcia edukacyjne dot. segregacji odpadów. Zajęcia odbyły się w piątek, 21.09.2018 r. w specjalnie przygotowanym namiocie na terenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (dalej: PSZOK) w Chróścicach. Głównym celem zajęć było przybliżenie młodzieży istoty segregacji odpadów i funkcji jakie spełnia PSZOK. Ponadto dzięki prezentacji multimedialnej młodzi słuchacze dowiedzieli się w jaki sposób monitorowane są nadal funkcjonujące składowiska odpadów i jakie warunki muszą zostać spełnione, aby zostały one zrekultywowane. Teoretyczna część zajęć została urozmaicona konkursem wiedzy, jak i sprawnościową rywalizacją pomiędzy grupami. W nagrodę uczniowie szkoły otrzymali ekologiczne plecaki z logo spółki Prowod.
Po części teoretycznej kierownik PSZOK-u oprowadził grupę młodzieży po obiekcie i wskazał w jaki sposób gromadzone są odpowiednie odpady. Słuchacze dowiedzieli się, iż PSZOK w Chróścicach został utworzony z myślą o wielkogabarytowych, niebezpiecznych i innych odpadach, które mieszkańcy Gminy Dobrzeń Wielki i Popielów mogą oddawać w tym miejscu.
Zajęcia edukacyjne na PSZOK-u odbyły się w ramach inicjatywy pn. „Akcja – segregacja” Zespołu Szkół w Chróścicach. Szkoła przeprowadziła akcję z okazji tegorocznego Dnia Sprzątania Świata. W ramach akcji zorganizowano dodatkowo dla uczniów klas I-II i IV-VI Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej konkurs plastyczny. Konkurs obejmował prace w dwóch kategoriach: prace plastyczne pod hasłem „Przyrodę ratuję gdy śmieci segreguję” oraz prace w formie komiksu pod tytułem „Dlaczego należy segregować odpady”. Przedstawiciel Spółki Prowod (fundatora nagród) brał udział w ocenie złożonych prac plastycznych, natomiast ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie nagród odbędzie się w zbliżającą się środę w biurze naszej spółki w Opolu.
Edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży na terenie Gminy Dobrzeń Wielki jest kontynuowana przez Spółkę Prowod od 2015 roku przyjmując formę zajęć edukacyjnych i konkursów. Prowod bierze również udział w przedsięwzięciach takich, jak tegoroczny Piknik Ekologiczny nad Balatonem.
Podsumowując organizację zajęć w ramach edukacji ekologicznej, jesteśmy utwierdzeni w przekonaniu, że rozpoczęcie nauki o prawidłowej segregacji odpadów od najmłodszych lat przyczynia się do poszerzenia wiedzy w tym zakresie nie tylko dzieci i młodzieży, ale i przypomni ich rodzicom o istocie segregacji.
Zapraszamy do obejrzenia relacji z zajęć edukacji ekologicznej.