×
Wyszukaj w serwisie

II piknik ekologiczny, Dzień Dziecka i 25-lecie PROWOD Sp. z o.o.

Pierwszego czerwca w Dzień Dziecka, w Gminie Dobrzeń Wielki odbył się II Piknik Ekologiczny pod hasłem „Środowisko ponad wszystko”. W ten słoneczny dzień mieliśmy wspaniałą okazję do spotkania z Państwem. My też obchodziliśmy swój Jubileusz 25 - lecia istnienia firmy i tym bardziej cieszymy się, że mogliśmy świętować wspólnie.

Już poranek rozpoczął się pięknym słońcem, które zwiastowało, że to będzie naprawdę gorący i radosny dzień. Pełni energii i pozytywnego nastawienia rozpoczęliśmy przygotowania do pikniku ekologicznego. Wszyscy wystawcy czekali na dzieci i ich rodziców, by móc rozpocząć zabawę. Na uczestników imprezy czekało mnóstwo atrakcji.

W naszej strefie PROWOD z pomocą dzieci udało się ułożyć z nakrętek od butelek ogromne logo firmy. Sto eko-toreb zostało ozdobionych prawdziwymi dziełami sztuki naszych najmłodszych, ukazując ich wspaniałą wyobraźnię i talent. Nie zabrakło też chętnych, którzy próbowali swoich sił w sztafecie, gdzie trzeba było wykazać się nie tylko kondycją sportowca, ale również wiedzą dotyczącą segregacji odpadów oraz umiejętnościami inżynierskimi.

Ogromnym zainteresowaniem dzieci cieszyło się nasze stoisko z eksperymentami z wodą, gdzie Pani Technolog pokazywała, że woda ma magiczną moc. Niemniejszy entuzjazm budziły wśród dzieci, ale również dorosłych koparka i śmieciarka, a najodważniejsi śmiałkowie obserwowali nas z podnośnika.

Jednak prawdziwym strzałem w dziesiątkę okazało się szukanie skarbów na plaży. Zainteresowanie i zapał najmłodszych przeszło nasze najśmielsze wyobrażenia.

Jak już ktoś poczuł, że potrzebuje chwilę się zregenerować, mógł odetchnąć w naszym kąciku relaksu, gdzie pociechy tworzyły wielkoformatowy obraz kolorowymi farbami lub ochłodzić się wodną mgiełką pod kurtyną wodną firmy PROWOD.

Radość w oczach dzieci, ich wiedza, zaangażowanie, a także prezentowana postawa dbałości i odpowiedzialności za środowisko naturalne to dla nas szczególna motywacja i motor do działania. Uznanie dla rodziców, którzy codziennie dają przykład swoim pociechom, a podczas pikniku dzielnie pomagali podczas konkursów. Ogromnie się cieszymy, że zaproponowane przez nas aktywności dla dzieci spotkały się z tak dużym zainteresowaniem i entuzjazmem, a miarą zadowolenia były pytania dzieci o termin kolejnego pikniku.

Jako jeden z organizatorów chcielibyśmy podziękować Opowiecie.info, partnerom oraz sponsorom za współpracę, pracownikom Spółki PROWOD za zaangażowanie w przygotowanie imprezy, a mieszkańcom za wspólną zabawę i wspaniale spędzone popołudnie.